Zobacz mnie kierowco! - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Policach

Aktualności

Zobacz mnie kierowco!

Kolejne działania profilaktyczne tym razem pod nazwą „Zobacz mnie kierowco” zostały przeprowadzone przez mierzyńskich policjantów. Akcja miała na celu przede wszystkim wziąć pod lupę kierujących i uświadomić im jak bardzo stan techniczny pojazdu oraz pole widzenia wpływa na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Zimowa aura nie odpuszcza, a poranne przymrozki, opady śniegu i śliska nawierzchnia, utrudniają pieszym i kierowcom poruszanie się po drogach. Policjanci ponownie przypominają, że kurtyna śnieżna czy szron znajdujący się na szybach to poważne zagrożenie dla kierowców, które może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drogach. Pamiętajmy, że przed rozpoczęciem jazdy każdy kierowca powinien dokładnie oczyścić szyby w samochodzie. Nawet chwilowa utrata możliwości obserwacji ruchu na drodze może doprowadzić do tragedii.

Policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie podczas dzisiejszych działań sprawdzali przede wszystkim stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących. Trzeba przyznać, że większość mieszkańców dba o stan swoich samochodów, a co za tym idzie o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również innych uczestników ruchu. Podczas działań policjanci nałożyli jeden mandat karny za nieodśnieżenie auta, a wszystkim kontrolowanym kierowcy wręczali skrobaczki do szyb.

Jazda nieodśnieżonym samochodem lub takim, którego kierowca ma ograniczone pole widzenia ze względu na zamarznięte szyby, jest wykroczeniem zagrożonym mandatem karnym do 500 zł. Należy jednak odśnieżać samochód nie dla uniknięcia kary, ale przede wszystkim dlatego, aby nie powodować zagrożenia w ruchu drogowym.

mł.asp. Katarzyna Leśnicka