Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Okres wakacji to nie tylko beztroskie lato – odprawa służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w sezonie letnim
W Międzyzdrojach odbyła się odprawa służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w sezonie letnim na terenie województwa zachodniopomorskiego. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski, komendanci jednostek nadmorskich oraz inne służby i podmioty dbające o bezpieczeństwo
-
Pamiętajmy – Dla każdego jest miejsce na drodze!
"Dla każdego jest miejsce na drodze” - pod takim hasłem 25 maja 2018 roku polska Policja rozpoczyna akcję informacyjno-edukacyjną, skierowaną do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci podczas trwania akcji będą promować bezpieczne korzystanie z drogi poszczególnych grup uczestników ruchu drogowego.
-
30- LETNI MIESZKANIEC POLIC WYWOŁAŁ FAŁSZYWY ALARM BOMBOWY!
Policcy policjanci zatrzymali 30-latka, który na jednym z portali społecznościowych umieścił komunikat o fałszywym ładunku wybuchowym. Mężczyzna poinformował w swoim komunikacie, iż o godz. 16:00 w jednej z instytucji Powiatu Polickiego będzie podłożony ładunek wybuchowy. Jak się okazało, żadnego podłożenia ładunku wybuchowego nie było. Po około godzinie 30-letni nieodpowiedzialny "żartowniś" został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu do 8 lat więzienia.
-
Weekendowe działania "Prędkość" - podsumowanie
W miniony weekend na terenie Powiatu Polickiego została przeprowadzona akcja „Prędkość”. Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Policach kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.
-
Podsumowanie działań "Bezpieczny majowy weekend"
Majowy długi weekend dla wielu Polaków czas wyjazdów na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek. Dla funkcjonariuszy był to jednak czas wytężonej służby, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Odnotowano też wiele przypadków kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu.
-
Weekend majowy - wróć bezpiecznie
Dobiega końca wyjątkowo dla niektórych przedłużona "majówka". W sobotę i niedzielę spodziewamy się większego niż zazwyczaj ruchu na drogach. Dla wszystkich cel jest jeden - bezpieczny powrót do domów. Dlatego zachodniopomorscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, przestrzeganie przepisów i odpowiednią kulturę wobec siebie nawzajem. Zapowiadamy więcej patroli i zdecydowaną reakcję na zagrażające bezpieczeństwu zachowania piratów drogowych.
-
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
2 maja każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez wywieszenie flagi państwowej w swoim domu lub w inny sposób m.in. poprzez uczestniczenie w różnego rodzaju uroczystościach związanych z Dniem Flagi Rzeczypospolitej. MSWiA przygotowało specjalny miniprzewodnik "Biało-Czerwona".
-
25 lat temu Polska ratyfikowała Europejską Konwencję Praw Człowieka
Dokładnie 19 stycznia 1993 roku Polska ratyfikowała Europejską Konwencję Praw Człowieka, natomiast od 1 maja 1993 roku uznaje jurysdykcję Europejskiego Trybunału Praw Człowieka do przyjmowania skarg indywidualnych.
-
Trwa XI edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.
-
Bezpieczny weekend majowy 2018
Rozpoczął się długi weekend majowy. Duża grupa zmotoryzowanych wyruszyła w trasę. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwa wielu policjantów. Od 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku Policja rozpoczęła działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny weekend”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.