Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczeństwo na drodze zależy od Ciebie
Wszystkich Świętych przed nami. To czas, w którym znacznie zwiększy się ruch na drogach w całym kraju. Zachowaj ostrożność! To Ty decydujesz o bezpieczeństwie swoim i innych!
-
Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Helena Michalak uczciła pamięć poległych policjantów
Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Helena Michalak złożyła wieńce pod obeliskiem "Poległym Policjantom - Rzeczpospolita Polska" oraz przed Tablicą Pamięci w siedzibie KGP. To wyraz hołdu wszystkim poległym policjantom złożony z okazji uroczystości Wszystkich Świętych.
-
Eko-piknik z policjantami w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tanowie.
W dniu 25 października br., na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie w ramach programu edukacyjno -ekologicznego pt. „Woda to skarb” odbył się eko-piknik z udziałem policjantów z polickiej komendy i ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.
-
Pomóż rannemu policjantowi wrócić do zdrowia
„Omni modo – to znaczy wszelkimi sposobami, ta łacińska sentencja towarzyszy nam na co dzień w pracy w Wydziale III Zarządu III Centralnego Biura Śledczego Policji” – takie słowa napisali przyjaciele policjanta, który został postrzelony podczas działań w Inowrocławiu. Ranny policjant przeszedł kilka operacji, a teraz czeka go długa rehabilitacja. Pomóżmy w jej sfinansowaniu przekazując dowolną kwotę na podany niżej numer konta. MBank ekonto nr 06 1140 2004 0000 3602 5509 5217 Tytuł przelewu: „DAROWIZNA NA REHABILITACJĘ WIESŁAWA”
-
Akcja „Znicz 2017”-Pamiętajmy o bezpieczeństwie w czasie Wszystkich Świętych.
W piątek o 6.00 rozpoczęła się policyjna akcja „Znicz 2017”, która trwać będzie do przyszłego czwartku tj. 2 listopada godz. 22.00. W tym okresie policjanci w całej Polsce będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich bliskich. W tym czasie nie zapominajmy o swoim bezpieczeństwie. Zróbmy wszystko, aby ten szczególny czas zadumy i wspominania zmarłych, wszystkim upłynął bezpiecznie.
-
"NIE ZABIJAJ" - inauguracja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do kierowców
Podczas briefingu pod Cmentarzem Wojskowym na Powązkach przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej przypominali i uświadamiali kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Inauguracja akcji została zaplanowana na dzień, w którym rozpoczynają się działania Policji pn. „Znicz”.
-
Policjanci z psami służbowymi „ORO” i „BASTEREM” z wizytą u przedszkolaków w Tanowie.
We wtorek policjanci z komendy w Policach odwiedzili najmłodszych z Publicznego Przedszkola w Tanowie. Przewodnicy psów służbowych st. sierż. Tomasz Dąbroś i sierż. Mateusz Garbaciak na to spotkanie przyprowadzili swoje psy „Oro” i „Bastera”. W czasie wizyty w przedszkolu zaprezentowane zostało przenośne miasteczko ruchu drogowego, które posłużyło mł. asp. Małgorzacie Lipnickiej do praktycznej nauki bezpiecznych zachowań na drodze przedszkolaków.
-
Podpisanie umowy na realizacje operacji przeciwdziałania kłusownictwu
Wczoraj na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie wicemarszałek Jarosław Rzepa i szef zachodniopomorskiej Policji insp. Jacek Cegieła podpisali porozumienie, na postawie którego przekazane zostaną środki na realizację operacji „Stop kłusownictwu: Policja na straży utrzymania oraz poprawy stanu środowiska na terenach i akwenach atrakcyjnych dla rozwoju turystyki wodnej i wędkarstwa.”
-
Październikowe działania „Odblask i Światło” i akcja "Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego" w Policach
W ramach działań "Odblask i Światło” oraz ogólnopolskiej akcji "Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego", funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego polickiej komendy w okresie od 12 do 26 października br., promowali używanie elementów odblaskowych na drodze. Policjanci uświadamiali pieszych uczestników ruchu drogowego jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych. W ramach działań rozdane zostały elementy odblaskowe ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
-
Wyróżnienie dla Polski za stworzenie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Polska Policja podczas Międzynarodowej Konferencji Użytkowników Esri w San Diego w Stanach Zjednoczonych, jako jedyna instytucja w Polsce otrzymała prestiżową nagrodę: „Za specjalne osiągnięcia w GIS-ie”, przyznawaną przez firmę Esri. Komenda Główna Policji otrzymała również wyróżnienie za stworzenie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB). System Informacji Geograficznej został wdrożony we wszystkich KWP i w KSP.