Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Konferencja naukowa pt.: „Wizerunek służby — tradycja, współczesność i przyszłość”
W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbywa się dzisiaj konferencja naukowa pt.: „Wizerunek służby — tradycja, współczesność i przyszłość”. Do udziału w konferencji zaproszeni zostali nie tylko przedstawiciele Policji oraz innych służb mundurowych, lecz także osoby reprezentujące instytucje, stowarzyszenia, organizacje spoza kręgu służb mundurowych oraz uczelnie cywilne.
-
KONKURS PLASTYCZNY "DZIELNICOWY- POLICJANT, KTÓREMU UFAM"
Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie we współpracy ze Stowarzyszeniem "SOS dla Rodziny" w Szczecinie przystąpiła do kontynuacji projektu "Dzielnicowy bliżej nas. Współpraca Policji zachodniopomorskiej ze społeczeństwem", który powstał w związku z realizacją w Województwie Zachodniopomorskim zadań publicznych, w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej", im. Władysława Stasiak na lata 2016 i 2017 roku
-
Wsparcie policjantów z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie
Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, udzielają nam wsparcia i pełnią służbę patrolową na terenie naszego miasta.
-
Jesteśmy na FACEBOOKU- Komenda Powiatowa Policji w Policach
Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszej strony na Facebooku! Wystarczy, że do nas dołączysz, a otrzymasz dostęp do artykułów, zdjęć i filmów, ale też możliwość komentowania zamieszczanych materiałów.
-
WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJANTÓW I FUNKCJONARIUSZY STRAŻY OCHRONY KOLEI
Wczoraj, policjanci z polickiej komendy i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei prowadzili wspólne działania, które na celu miały kontrolę przestrzegania przepisów porządkowych na obszarach kolejowych. Działania te ukierunkowane były na przeciwdziałanie prewencyjne związane z bezpieczeństwem i przestrzeganiem przepisów przy poruszaniu się w obrębie przejazdów kolejowych. W czasie wspólnych działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia, przeciwdziałając kradzieżom elementów infrastruktury kolejowej.
-
„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY” W POLICACH
2 października br., obchodzony był międzynarodowy dzień bez przemocy, w trakcie którego za pośrednictwem własnej inicjatywy różne instytucje przypominały o tym problemie nagłaśniając swoje działania. W tak ważnym dniu dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Policach przy ścisłej współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Policach zorganizowali kilka spotkań, na których przybyłym uczestnikom została przybliżona m.in. wiedza o procedurze „Niebieskiej Karty”. Omówione zostały formy i rodzaje przemocy oraz odpowiedzialność prawna w tym zakresie.
-
Szkolenie z Pełnomocnikiem do spraw Ochrony Praw Człowieka
W trakcie odprawy służbowej z oficerami prasowymi Komendantów Miejskich i Powiatowych woj. zachodniopomorskiego, pilotażowo, zrealizowany został program doskonalenia zawodowego w zakresie przeciwdziałania stosowaniu tortur.
-
Międzynarodowy dzień bez przemocy w województwie zachodniopomorskim
Doświadczanie przemocy domowej jest złożonym problemem i często do wyjścia z przemocy potrzebna jest pomoc innych osób, a nawet wsparcie wielu służb. W sytuacji, w której doświadczamy jakiejkolwiek formy przemocy wskazane jest wsparcie z zewnątrz, które pomoże podjąć działania służące ochronie. Ta pomoc może przyjść ze strony przedstawicieli różnych służb - psychologa, prawnika, policjanta, lekarza, pracownika socjalnego. Czasem aby sprawnie udzielić pomocy potrzebni są oni wszyscy naraz.
-
Ponad pół miliona zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
– Właśnie przekroczyliśmy pół miliona zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podkreślam, że 42 proc. spośród tych zgłoszeń zostało potwierdzonych przez policjantów – poinformował w poniedziałek minister Mariusz Błaszczak.
-
BĄDŹ BEZPIECZNY – WIZYTA DZIELNICOWYCH W PRZEDSZKOLU
W miniony piątek, Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Policach odwiedzili dzieci w Przedszkolu Publicznym nr 11 w Policach. Wizyta policjantów odbyła się na zaproszenie dyrekcji i wychowawców grup przedszkolnych. W spotkaniu uczestniczyło 43. przedszkolaków z grup „Marynarze” i „Słoneczka”. Najmłodsi mogli posłuchać i zobaczyć z bliska jak wygląda służba policjanta.